Nastavljena ukrajinska liga

Asistencija Eduarda u pobjedi Šahtara

16.03.2014.

Nastavak ukrajinskog nogometnog prvenstva donio je pobjedu Šahtara iz Donecka, pri čemu je asistent za treći, posljednji pogodak bio Eduardo Alves da Silva.

Ukrajinska je liga nastavljena ovoga vikenda utakmicama 18. kola, a vodeći je Šahtar gostovao kod Metalurga u Zaporožju.

U prvom su poluvremenu momčad iz Donecka u vodstvo doveli Luiz Adriano i Alex Teixeira.

Igrala se 64. minuta kada je umjesto Bernarda u igru ušao hrvatski reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva, koji je u 81. minuti s ruba kaznenog prostora proigrao Teixeiru za njegov drugi pogodak na susretu i konačnih 3:0.

Kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije, Darijo Srna, odigrao je cijelu utakmicu.

Šahtar vodi na tablici s 41 osvojenim bodom, šest više od drugoplasiranog Dnipra iz Dnipropetrovska, koji ima i utakmicu manje.