Jelavić neprecizan s bijele točke

Olić i Benko strijelci, Strinić asistent

22.03.2014.

Ivica Olić i Leon Benko postigli su pogotke, Ivan Strinić bio je asistent, a Nikica Jelavić propustio je realizirati kazneni udarac.

Wolfsburg je u 26. bundesligaškom kolu ugostio Augsburg, koji je nedugo prije odmora poveo preko Wernera.

Bod je Wolfsburgu ipak osigurao hrvatski reprezentativac Ivica Olić, pogotkom glavom u 81. minuti na centaršut Rodrigueza. Olić i Ivan Perišić igrali su svih 90 minuta.

Leon Benko do prvog je pogotka u dresu kineskog Dalian Aerbina stigao u trećem prvenstvenom kolu. Henan Jianye i Benkova momčad podijeli su bodove (2:2), a hrvatski je napadač precizan bio u 60. minuti, smanjivši rezultat na 2:1. Za poravnanje je zabio Meneghel pet minuta kasnije, a Benko je igrao od početka do kraja utakmice.

U engleskom Premiershipu, Hull City pobijedio je West Browmich Albion 2:0, a prvi je pogodak pao nakon promašenog kaznenog udarca Nikice Jelavića. Odbijenu je loptu u mrežu pospremio Rosenior, a drugi je pogodak za domaćine postigao Long. Jelavić je igrao do 84. minute.

Derbi 19. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva odigrali su vodeći Šahtar te Dnipro. Gosti iz Dnipropetrovska pobijedili su 2:0, pogocima Fedeckyja i Mateusa Nascimenta, pri čemu je za drugi pogodak asistent bio Ivan Strinić.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar, dok je Eduardo Alves da Silva ušao s klupe u 73. minuti. Strinić je također odradio cijeli susret, a Nikola Kalinić ostao je među pričuvama.