Bayern potvrdio naslov

Mario Mandžukić ponovno prvak Njemačke!

25.03.2014.

Pobjedom nad Herthom, na gostovanju u Berlinu, Bayern iz Münchena obranio je titulu najbolje momčadi Bundeslige.

U 27. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je ubilježio 25. pobjedu, uz koju ima još dva remija, te potvrdio osvajanje prvog mjesta na tablici.

Bavarski je nogometni div bio bolji od Herthe, a pobjednik je praktično odlučen već u prvih 14 minuta susreta, kada su Kroos i Götze pogodili za vodstvo 2:0.

Sredinom drugog poluvremena Ramos je smanjio iz kaznenog udarca, a treći je pogodak Bayerna bio djelo Riberyja u 79. minuti, kojim je postavljen konačni rezultat 3:1.

Mario Mandžukić ušao je u igru u 54. minuti umjesto Müllera, a sa 17 prvenstvenih pogodaka još je uvijek najbolji strijelac Bundeslige. Ramos iz Herthe i Lewandowski iz Borussije (D) imaju pogodak manje.

Bayernu je to 24. naslov, a momčad Pepa Guardiole ovim je uspjehom osigurala prvenstveni trofej ranije nego bilo koji prijašnji prvak Njemačke.