Najbolji igrač susreta

Gol i asistencija Eduarda za prolaz Šahtara u Kupu

26.03.2014.

Momčad Šahtara iz Donecka izborila je plasman u polufinale Ukrajinskog kupa, a među strijelcima bio je i hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva.

U četvrtfinalu domaćeg Kupa Šahtar je gostovao kod drugoligaša Desne te pobjedom 2:0 osigurao prolaz u daljnji krug natjecanja.

Gosti iz Donecka poveli su u 48. minuti preko Kobina, koji je poslao loptu u mrežu izvrsnim lobom nakon kratkog dodavanja reprezentativnog napadača Eduarda Alvesa da Silve.

Konačni je rezultat samo dvije minute kasnije postavio upravo Eduardo. Iz gužve pred domaćim golom uspio je gurnuti loptu preko crte.

Eduardo je odigrao cijelu utakmicu, dok je kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna ovoga puta ostao među pričuvama.

Službena stranica Šahtara Eduarda je ujedno proglasila i najboljim igračem susreta.