Perišić i Olić ispali od Borussije (D)

Pogodak Mandžukića u polufinalu Njemačkog kupa

16.04.2014.

Bayern iz Münchena izborio je plasman u finale Njemačkog kupa, a strijelac jednog pogotka Kaiserslauternu bio je Mario Mandžukić.

Branitelj naslova pobjednika Njemačkog kupa, Bayern iz Münchena, svladao je u polufinalu momčad Kaiserslauterna 5:1 te prošao u još jedno finale.

U prvom su dijelu Bavarci poveli 2:0 pogocima Schweinsteigera i Kroosa, da bi početkom nastavka Müller s 11 metara postigao i treći pogodak za Bayern.

Potom je Zoller smanjio na 3:1, a u 78. minuti Götze je proigrao hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića, koji rutinski matira gostujućeg vratara prizemnim udarcem u suprotni kut. Mandžukić je odigrao svih 90 minuta.

Konačnih 5:1 postavio je Götze u sudačkoj nadoknadi vremena, a od 80. minute za Kaiserslautern je nastupio i Srđan Lakić.

U drugom polufinalnom susretu, koji je odigran u utorak, Borussia iz Dortmunda pobijedila je Wolfsburg 2:0 golovima Mhitarjana i Lewandowskog, a Ivica Olić i Ivan Perišić odigrali su cijelu utakmicu.

Finale između Bayerna i Borussije (D) igra se 17. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.