Asistencija Srne za pobjedu Šahtara

Bundesliga: golovi Mandžukića, Olića, Perišića i Iličevića

19.04.2014.

Čak su se četiri hrvatska nogometaša upisala u strijelce u subotnjem programu njemačkog nogometnog prvenstva, dok je kapetan reprezentacije Darijo Srna asistirao za slavlje Šahtara.

Nogometaši Bayerna nova su tri boda osvojili gostujućom pobjedom kod Eintrachta iz Braunschweiga 2:0. Prvi je pogodak Bavaraca bio djelo Pizarra u 75. minuti, da bi uspjeh svoje momčadi zapečatio hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Mandžukić je u igru ušao u 73. minuti umjesto Robbena, a u 86. minuti uhvatio je dugačku loptu svog vratara Rädera i kroz noge matirao domaćeg čuvara mreže Davarija.

Na ljestvici najboljih strijelaca Bundeslige Mandžukić i Lewandowski dijele prvo mjesto s 18 postignutih pogodaka.

Wolfsburg, koji se bori za Ligu prvaka, svladao je u 31. kolu HSV, koji se bori za opstanak. U Hamburgu je Wolfsburg poveo već u drugoj minuti preko Ivana Perišića, koji je na proigravanje Gustava iz daljine prevario istrčalog Adlera.

Prednost Wolfsburga udvostručio je De Bruyne krajem prvog poluvremena, kada je na dodavanje Ivice Olića precizan bio De Bruyne. Olić je svoj pogodak, za 3:0, skrenuvši u mrežu udarac glavom Nalda.

Počasni pogodak HSV-a zabio je Ivo Iličević u 58. minuti, nakon brze akcije domaćina i udarca s lijeve strane kaznenog prostora. Perišić je odigrao cijelu utakmicu, Olić je zamijenjen u 83. minuti, a Perišić u 86. minuti. Milan Badelj nije konkurirao za utakmicu zbog ozljede.

Šahtar iz Donecka odigrao je u 26. kolu ukrajinske lige odigrao gradski derbi protiv Metalurga i pobijedio 2:1. Za pobjedu Šahtara, nakon preokreta, asistirao je ubačajem iz prekida kapetan kluba i hrvatske reprezentacije, Darijo Srna, a strijelac je glavom u 62. minuti bio Luiz Adriano. Srna je igrao od početka do kraja utakmice, a Eduardo Alves da Silva na teren je ušao u 71. minuti. Prvoplasirani Šahtar na tablici ima tri boda i dvije utakmice više od Dnipra.