Pogodak u produžetku

Eduardo poveo Šahtar prema finalu Kupa

07.05.2014.

Šahtar iz Donecka borit će se za trofej Ukrajinskog kupa, nakon što je hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva postigao jedan od tri polufinalna pogotka svoje momčadi.

Prvi polufinalni dvoboj Ukrajinskog kupa odigrali su niželigaš Slavutič i Šahtar, a momčad iz Donecka slavila je u produžetku.

U prvih 90 minuta nije bilo pogodaka, da bi u 105. minuti reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva vrlo lijepo pogodio mrežu izravno iz slobodnog udarca.

Posao su za Šahtar potom dovršili Taison i Bernard, postavivši konačnih 3:0.

Eduardo je u igru ušao na poluvremenu, umjesto Kobina, a kapetan Hrvatske i Šahtara, Darijo Srna, ovoga puta nije konkurirao za nastup.

U finalu će Šahtar zaigrati protiv svog velikog rivala, kijevskog Dynama. Kijevljani su pobijedili Černomorec iz Odese 4:0, pri čemu je Ognjen Vukojević igrao od 63. minute, dok Domagoj Vida nije bio niti na klupi.