Mandžukić drugi strijelac prvenstva

Perišić i Iličević zaključili Bundesligu golovima

10.05.2014.

Ivan Perišić i Ivo Iličević upisali su se u strijelce u posljednjem kolu Bundeslige, a Mario Mandžukić sezonu je završio kao drugi strijelac prvenstva.

Bayern iz Münchena proslavio je u zadnjem bundesligaškom kolu naslov prvaka Njemačke pobjedom nad Stuttgartom. Strijelac za konačnih 1:0 bio je Pizarro u sudačkoj nadoknadi, a hrvatski napadač Mario Mandžukić igrao je u prvoj postavi, do 64. minute, kada ga je zamijenio upravo Pizarro.

Mandžukić je s ukupno 18 ligaških golova drugi strijelac Bundeslige, iza Roberta Lewandowskog iz Borussije (D) koji je s dva subotnja gola Herthi odnio titulu s 20 golova.

Wolfsburg se borio za mjesto u Ligi prvaka, no pobjeda protiv Borussije (M) 3:1 nije mu bila dovoljna da preskoči Bayer iz Leverkusena.

De Bruyne je doveo Wolfsburg u vodstvo, izjednačio je Kramer, a u 68. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zabija glavom nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju. Konačni je rezultat postavio Knoche. Perišić je zamijenjen pet minuta prije kraja, a ovaj mu je pogodak bio deseti u prvenstvu. Ivica Olić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg.

HSV će morati u razigravanje za ostanak u ligi, a u posljednjem je kolu poražen kod Mainza 3:2. Soto, Malli i Okazaki pogađali su za domaćine, Lasogga za goste, a zadnji je pogodak na utakmici postigao Ivo Iličević u 85. minuti, nakon ubačaja Jiračeka s lijeve strane.

Iličević je u igru ušao s klupe u 67. minuti, a Milan Badelj odradio je svih 90 minuta. Dario Krešić zbivanja je pratio među pričuvama Mainza.