Vida asistent, Vukojević strijelac

Eduardo potvrdio pobjedu, Šahtar prvak Ukrajine

11.05.2014.

Darijo Srna i Eduardo Alves da Silva okitili su se naslovom prvaka Ukrajine, dok je hrvatski dvojac u Dynamu iz Kijeva režirao prvi pogodak u pobjedi protiv Mariupola.

U nedjelju je Šahtar iz Donecka osvojio devetu, petu uzastopnu titulu najbolje momčadi Ukrajine. Pobijedio je Zorju na gostovanju 3:1 te osvojio tri boda za bijeg drugoplasiranom Dnipru na nedostižnu prednost.

Zorja je od 12. minute imala igrača manje, a prva je dva gola za Šahtar postigao Luiz Adriano. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio je Ljubenović.

Potvrda je Šahtarove pobjede stigla u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena, kada je akciju započeo Darijo Srna, nastavio Douglas Costa, a mirno iz blizine zaključio Eduardo Alves da Silva.

Kapetan Srna odigrao je cijelu utakmicu, a Eduardo je na terenu bio od 70. minute.

Dynamo iz Kijeva pobijedio je na gostovanju Mariupol 2:0, a prvi je pogodak u 13. minuti postigao Ognjen Vukojević udarcem s ruba kaznenog prostora, na dodavanje Domagoja Vide. "Točku na i" stavio je Brown s bijele točke, a Vukojević i Vida odradili su svih 90 minuta.

Kijevljani su četvrti na tablici, iza Šahtara, Dnipra te Metalista iz Harkiva.