Nova pobjeda u Švicarskoj

Hrvatska U-16 nadjačala Austriju

14.05.2014.

Izabranici Luke Pavlovića s dva su pogotka svladali svoje vršnjake iz Austrije na turniru u Švicarskoj.

Nakon pobjede nad domaćinom Švicarskom kroz izvođenje jedanaesteraca, Hrvatska je reprezentacija do 16 godina starosti svladala i Austriju na razvojnom turniru u Magglingenu.

Momčad Luke Pavlovića prijetila je u prvom poluvremenu udarcem glavom Mora u osmoj minuti, dok je Brekalo deset minuta poslije zaposlio austrijskog vratara dobrim udarcem iz prekida s dvadesetak metara. Glavom je neprecizan bio i Zenko u 35. minuti.

U drugom dijelu stigli su i pogoci. Igrala se 69. minuta kada je Moro dodao Lovrenu, koji na desnoj strani vara svog čuvara i šalje loptu u suprotni kut za 1:0.

Austrijanci su svoju najbolju priliku propustili u 74. minuti, kada je Hautzinger udarcem iz daljine pogodio prečku, a pet minuta kasnije Hrvatska je potvrdila pobjedu. Brekalo je ubacio s lijeve strane, a Olujić glavom zatresao mrežu za 2:0.

Svoj posljednji susret na turniru Hrvatska igra 16. svibnja u 10:00 protiv Republike Irske.

U-16: Hrvatska - Austrija 2:0 (0:0)
Lovren 69', Olujić 79'

Hrvatska: Šemper, Prugovečki, Borovec, Kalaica, Brekalo, Pasariček, Moro, Zenko, Lovren, Olujić, Sabolović. (Još su igrali: Hudećek i Majić.)