Šahtar bez dvostruke krune

Vida strijelac u finalu Kupa, trofej u Kijev

15.05.2014.

Finale Ukrajinskog kupa odigrali su u četvrtak veliki rivali Dynamo iz Kijeva i Šahtar iz Donecka, a trofej su podigli Domagoj Vida i Ognjen Vukojević.

Nogometaši Šahtara nisu uspjeli osigurati dvostruku domaću krunu. Nakon osvojenog prvenstva, zaustavljeni su u finalu Ukrajinskog kupa, a pobjedu je odnio kijevski Dynamo.

Kijevljani su poveli u 40. minuti, kada je nakon udarca Domagoja Vide loptu u vlastitu mrežu skrenuo Kučer.

Na 2:0 povisio je upravo Vida, koji je pogodio glavom nakon ubačaja Velosa s lijeve strane iz prekida.

Šahtar je u 57. minuti utakmice smanjio na 2:1, zahvaljujući Douglasu Costi, no rezultat se više nije mijenjao i Dynamo je po deseti put stigao do trofeja domaćeg Kupa. Posljednji su ga put osvojili 2007. godine.

Vida je odigrao cijelu utakmicu, dok je Ognjen Vukojević u igru ušao u 71. minuti umjesto Lensa. S druge je strane u početnoj postavio bio kapetan Šahtara i Hrvatske, Darijo Srna, no izašao je u 80. minuti. Eduardo Alves da Silva priliku je dobio od 69. minute umjesto Bernarda.

Obje su momčadi susret završile s desetoricom jer su u sudačkoj nadoknadi zbog drugih žutih kartona isključeni Jarmolenko i Rakyckyj.