Presudio gol u gostima

HSV Badelja i Iličevića osigurao ostanak u Bundesligi

18.05.2014.

HSV Milana Badelja i Ive Iličevića izborio je u razigravanju ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa, a Sammir je pomogao Getafeu doći do pobjede.

U nedjelju je odigrana uzvratna utakmica razigravanja za ostanak u prvoj njemačkoj ligi, a susreli su se domaći Greuther Fürth i Hamburger SV, nakon 0:0 u prvoj utakmici u Hamburgu.

Hamburžani su poveli u 14. minuti, nakon akcije Van der Vaarta i strijelca Lasogge. Na 1:1 izjednačio je Fürstner u 59. minuti.

Kako se rezultat do kraja više nije mijenjao, HSV je zbog gola u gostima osigurao nastup u Bundesligi i naredne sezone.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za HSV, dok Ivo Iličević nije konkurirao za sastav.

Iz prve su lige ispali Nürnberg i Eintracht iz Braunschweiga, a novi su prvoligaši Köln i Paderborn.

U posljednjem kolu španjolskog prvenstva, Getafe je na gostovanju kod Rayo Vallecana pobijedio 2:1, a pobjedonosni je pogodak za Getafe postigao Marica u sudačkoj nadoknadi, iz kaznenog udarca koji je izborio Sammir.