Remi Fiorentine

Prvijenac Ante Rebića u Serie A

18.05.2014.

Hrvatski napadač Ante Rebić upisao se u listu strijelaca u posljednjem kolu talijanskog nogometnog prvenstva.

Fiorentina je u završnih 90 minuta na svom terenu dočekala Torino, a momčadi su naposljetku podijelile bodove. Susret je završio 2:2.

Domaćini su poveli pogotkom Rossija s 11 metara u 57. minuti, a poravnao je Larrondo deset minuta kasnije.

U 77. minuti dvoboja u igru je ušao Ante Rebić, umjesto Pasquala, i samo dvije minute poslije okončao brzi protunapad Fiorentine, na asistenciju Cuadrada, za 2:1.

Konačni je rezultat postavio Kurtič u 84. minuti, a Torino je u sudačkoj nadoknadi propustio priliku za pobjedu, kada Cerci nije realizirao kazneni udarac.

Rebićeva je Fiorentina natjecanje završila na četvrtom mjestu na tablici, iza Juventusa, Rome i Napolija, a hrvatskom je nogometašu to bio prvi pogodak u talijanskoj Serie A.