Rebić domaći strijelac

Hrvatska i Ukrajina podijelile bodove u Zagrebu

28.05.2014.

U-21 reprezentacije Hrvatske i Ukrajine remizirale su 1:1 u kvalifikacijskom okršaju u Zagrebu. Rebić je Hrvatskoj donio prednost koju su gosti stigli samo šest minuta poslije.

U-21: HRVATSKA - UKRAJINA 1:1 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-21, skupina 5.
Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb.

Sudac: A. Ekberg (Švedska)

Strijelci: 1:0 - Rebić (56'), 1:1 - Malinovskiy (62')

Žuti kartoni: Mališev (9'), Brozović (50'), Memešev (82'), Babenko (86')

Hrvatska: Zelenika, Vrsaljko, Jedvaj, Šimunović, Bubnjić, Brozović, Kovačić, Pašalić (od 74' Mišić), Pjaca, Rebić, Perica (od 85' Kolar). Izbornik: N. Gračan

Ukrajina: Koval, Ordec, Bratkov, Bolbat (od 53' Memešev), Kalitvincev, Babenko, Nasonov, Malinovskiy (od 71' Jusov), Mališev, Kostevič (od 60' Nepliah), Kulač. Izbornik. S. Kovalec

U svom pretposljednjem nastupu u kvalifikacijskoj Skupini 5, Hrvatska U-21 ugostila je na stadionu u Kranjčevićevoj ukrajinske vršnjake, koje je pobijedila 2:0 u Lvivu. Prihod od ulaznica na utakmici u Zagrebu bio je namijenjen poplavljenim područjima u Slavoniji.

Ukrajina je prijetila u uvodnim minutama, udarcima iz daljine, a potom je Hrvatska preuzela inicijativu i počela plesti mrežu oko gostujućeg gola.

No, nije uspjela probiti ukrajinsku obranu, a najbolju je priliku propustio napadač Stipe Perica u 38. minuti, kada je nakon dodavanja Ante Rebića pogodio prečku.

Početkom drugog poluvremena ponovno je Ukrajina pokušala zatresti mrežu dalekometnim projektilima, ali ovoga je puta lijepa akcija Hrvatske u 56. minuti urodila plodom. Pjaca je sjajnim driblingom izbacio svog čuvara, a Vrsaljko poslao povratnu loptu s desne strane, na koju natrčava Rebić i silovito je šalje iza Kovalovih leđa.

Međutim, samo šest minuta poslije Ukrajina je poravnala. Malinovskiy je iskoristio prazninu u hrvatskoj obrani i iz blizine matirao Zeleniku za 1:1.

Hrvatsku je okvir gola zaustavio i u 66. minuti, kada je Rebić pogodio vratnicu, a Vrsaljka je u završnici zaustavio Koval te su bodovi naposljetku podijeljeni.

Hrvatska 3. rujna gostuje kod Latvije i pobjedom može osigurati prvo mjesto u skupini i doigravanje za Europsko prvenstvo u Češkoj.