Kamerunci praznih ruku

Meksiko jednim golom do tri boda

13.06.2014.

U drugoj utakmici Skupine A Svjetskog prvenstva, pobjedu je ubilježila reprezentacija Meksika, svladavši Kamerun 1:0.

MEKSIKO - KAMERUN 1:0 (0:0)
Svjetsko prvenstvo, Skupina A, Natal.

Strijelci: 1:0 - Peralta (61')

Meksiko: Ochoa, Moreno, Rodriguez, Marquez, Vazquez, Layun, Aguilar, Guardado (od 69' Fabian), Herrera (od 90+1' Salcido), Dos Santos, Peralta (od 73' Hernandez). Izbornik: M. Herrera.

Kamerun: Itandje, Djeugoue (od 46' Nounkeu), Nkolou, Chedjou, Assou Ekotto, Mbia, Song (od 79' Webo), Enoh, Moukandjo, Eto'o, Choupo Moting. Izbornik: V. Finke.

Nakon Brazila, koji je u četvrtak u Sao Paulu svladao Hrvatsku 3:1, tri je boda na svjetskoj smotri osvojila i nacionalna selekcija Meksika, koja je minimalno nadjačala Kamerunce.

Mreže su se tresle već u prvom poluvremenu, s obje strane, no pogoci su bili poništavani zbog zaleđa. Meksiko je češće prijetio, no Kamerunci su preko Eto'oa također imali izvrsnu priliku za vodstvo.

Odluka je pala u 61. minuti, kada je nakon obrane Itandjea na odbijenu loptu prvi stigao Peralta i poslao je u mrežu. Kamerunci su na početku sudačke nadoknade imali veliku šansu za poravnanje, ali je meksički vratar Ochoa sačuvao svoj gol, da bi Hernandez potom propustio još bolju prigodu za drugi pogodak Meksika.

U drugom kolu zaigrat će pobjednici iz prvog kola, Brazil i Meksiko, te poražene momčadi, Hrvatska i Kamerun - u dvoboju koji je na rasporedu 18. lipnja u Manausu.