Pogoci Modrića, Jelavića i Olića uoči Srbije i Walesa

17.03.2013.

Hrvatski reprezentativci imali su odličan vikend uoči kvalifikacijskih ogleda protiv Srbije i Walesa.

Nakon sjajnog pogotka protiv Manchester Uniteda u osmini finala Lige prvaka, Luka Modrić još je jednom pokazao zašto ga je Jose Mourinho doveo u Real. Hrvatski veznjak započeo je susret protiv Mallorce te je u 55. minuti fantastičnim udarcem s 20 metara rasparao mrežu suparničkog vratara i donio Realu prednost od 3:2, nakon što je domaćin na poluvremenu gubio s 2:1. Pogocima Ronalda i Modrića Real je preokrenuo utakmicu i na kraju slavio s 5:2.

Modrić je nakon utakmice za službene stranice madridskog kluba izjavio kako mu je nastup protiv Uniteda definitivno pomogao u hvatanju vrhunske forme:

"Dobro se osjećam, ali ne volim govoriti o svojem nastupu. Sretan sam zbog pogotka i želim tako nastaviti. Nastup u utakmici protiv Manchester Uniteda dao mi je više samopouzdanja no što sam imao na početku. Imao sam samopouzdanja i ranije, ali ne na način na koji sam htio."

U prvoj utakmici 30. kola Premiershipa, Everton je svladao Manchester City s 2:0 i tako raspršio sve nade Cityja o obrani naslova engleskog prvaka. Nakon pogotka Osmana za 1:0, Everton je s igračem manje izdržao pritisak prvaka te je u sudačkoj nadoknadi lijepim pogotkom Nikice Jelavića potvrdio vrijednu pobjedu. Jelavić je tako prekinuo ligaški post koji je trajao od prosinca i pronašao golgeterski osjećaj u pravo vrijeme uoči ogleda sa Srbijom i Walesom.

U petak je u prvoj utakmici 26. kola Bundeslige Ivica Olić još jednom pronašao suparničku mrežu što je ovoga puta bilo dovoljno Wolfsburgu za domaći bod protiv Fortune. Nakon što je Freiburgu zabio dva pogotka (uključujući jedan "škaricama"), Olić je Fortuni zabio u 51. minuti nakon asistencije Orozca.

Vrhunsku formu potvrdio je i kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna koji je upisao asistenciju za Mhitaryana u 59. minuti Šahtarove pobjede od 3:0 nad Černomorecom. U Šahtarovom novom koraku prema naslovu ukrajinskog prvaka pola sata upisao je i Eduardo Da Silva.