Prijateljsko slavlje u Udinama

Hrvatska U-19 pobijedila Italiju

13.08.2014.

Hrvatska U-19 ostvarila je u srijedu u Italiji vrlo lijep rezultat. Svladala je selekciju domaćina rezultatom 2:1.

U-19: ITALIJA - HRVATSKA 1:2 (0:2)
Prijateljska utakmica, Udine.

Strijelci: 0:1 - Brodić (8'), 0:2 - Roguljić (25'), 1:2 - Bonazzoli (59')

Hrvatska U-19: Grbić, Bašić J., Šimić, Ćaleta-Car, Mikulić, Šunjić, Bašić T., Roguljić, Fiolić, Ćorić, Brodić. (Još su nastupili: Miškić, Dzalto, Bitunjac, Dabro, Blažević, Benković.) Izbornik: Z. Vulić.

Pod vodstvom izbornika Zorana Vulića i nakon okupljanja u nedjelju, hrvatski nogometaši do 19 godina starosti nadjačali su na gostovanju u Udinama svoje domaćine, reprezentaciju Italije.

Hrvatska je povela već u osmoj minuti, preko Brodića, koji je izbio sam pred protivničkog vratara i realizirao priliku na asistenciju Mikulića. Prednost je u 25. minuti udvostručio Roguljić, koji na dodavanje Ćorića prolazi svog čuvara i lijepim udarcem trese mrežu.

Italija je u nastavku uspjela smanjiti rezultat, kada je Bonazzoli iskoristio pogrešku hrvatske obrane, no Hrvatska je sačuvala pobjedu.