Srna i suigrači uvjerljivi protiv sugrađana

Asistencija Srne za Šahtar, pogodak Čopa za pobjedu Dinama

16.08.2014.

Hrvatski kapetan sudjelovao je u visokoj pobjedi svog Šahtara nad gradskim suparnikom, a Duje Čop bio je jedini strijelac za Dinamo protiv Splita.

U četvrtom kolu ukrajinske lige, gradski rivali iz Donecka - Šahtar i Olimpik - susreli su se u Kijevu, a Šahtar je osvojio sva tri boda zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi 5:0.

Prvi pogodak za Šahtar bio je autogol Dorošenka, a na 2:0 povisio je Taison u 23. minuti, nakon dodavanja kapetana Šahtara i hrvatske reprezentacije, Darija Srne, s desne strane. U drugom su poluvremenu konačan rezultat postavili Gladkij, Wellington i Stepanenko.

Srna je odigrao svih 90 minuta za Šahtar.

Dinamo je u petom kolu hrvatskog prvenstva svladao Split 1:0, a jedini je pogodak na utakmici postigao napadač Duje Čop, lijepim udarcem s dvadesetak metara u 45. minuti.