Slomljen otpor Cipra

Mandžukić s dva gola okrunio dobru predstavu Hrvatske u Puli

04.09.2014.

Uoči početka kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska je u prijateljskom dvoboju u Puli svladala Cipar s dva pogotka Marija Mandžukića.

HRVATSKA - CIPAR 2:0 (1:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: Marco Guida (Italija)

Strijelci: 1:0 - Mandžukić (18'), 2:0 - Mandžukić (58')

Žuti kartoni: Pašalić (63')

Hrvatska: Subašić, Strinić, Lovren, Ćorluka (od 69' Vida), Srna (od 78' Jedvaj), Modrić (od 61' Čop), Brozović, Kovačić (od 78' Pjaca), Halilović (od 69' Olić), Kramarić, Mandžukić (od 61' Pašalić). Izbornik: N. Kovač.

Cipar: Giorgallidis (od 46' Kissas), Mertakkas, Makris, Alexandrou (od 70' Aloneftis), Sielis, Artymatas (od 46' Kyriakou), Charalambous, Angeli, Charalambides (od 61' Makridis), Aresti (od 50' Nikolau), Efrem (od 53' Christofi). Izbornik: C. Christodoulou

Prvi nastup poslije Svjetskog prvenstva u Brazilu hrvatska je nogometna reprezentacija odradila u Puli te svladala Cipar 2:0.

Razigrana i rastrčana Hrvatska od samog je početka prijetila ciparskim vratima, preko Halilovića, Kramarića i Kovačića, da bi u 12. minuti Brozović glavom pogodio okvir gola, a Halilović zamalo iznenadio Giorgallidisa iz slobodnog udarca.

Gledatelji na Aldo Drosini pogodak su napokon proslavili u 18. minuti, kada je Modrić izvrsnom loptom proigrao Kramarića, a mladi napadač Rijeke uposlio Mandžukića, kojemu nije bilo teško zaključiti akciju za vodstvo Hrvatske 1:0.

Ciprani su pred Subašića stigli tek sredinom poluvremena s dva udarca iz kuta te prije odmora, kada Charalambides nije uspio realizirati dobar protunapad.

Prije poluvremena pokušali su još Kramarić, Halilović i Mandžukić, ali u nastavak je Hrvatska ušla s jednim pogotkom prednosti.

Izabranici Nike Kovača svoje su vodstvo udvostručili u 58. minuti. Nakon prodora i udarca Kovačića, Mandžukić je ponovno bio na pravom mjestu i zatresao mrežu za 2:0.

U drugom su poluvremenu priliku u nacionalnom dresu dobili i Pašalić, Čop, Jedvaj i Pjaca - uz Kramarića u udarnoj postavi - a svoj je obol pobjedi dao i vratar Subašić, obranivši u 85. minuti udarac Christofija glavom iz velike blizine.

Hrvatsko je slavlje moglo biti i uvjerljivije, no Pjaca je naposljetku škaricama pogodio prečku. Kvalifikacijski ogled protiv Malte na zagrebačkom Maksimiru na rasporedu je u utorak, 9. rujna.