Do tri boda u drugom poluvremenu

Slavljenik Modrić i Kramarić prvijencem osigurali pobjedu Hrvatske nad Maltom

09.09.2014.

Hrvatska je pobjednički ušla u kvalifikacije za europsku smotru u Francuskoj, nadjačavši reprezentaciju Malte na Maksimiru rezultatom 2:0.

HRVATSKA - MALTA 2:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2016., Skupina H.
Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: Vladislav Bezborodov (Rusija)

Strijelci: 1:0 - Modrić (46'), 2:0 - Kramarić (81')

Žuti kartoni: Mandžukić (30'), R. Fenech (60')

Crveni karton: Borg (30')

Hrvatska: Subašić, Milić, Lovren, Ćorluka, Srna, Modrić, Rakitić, Kovačić (od 46' Jelavić), Brozović, Halilović (od 67' Kramarić), Mandžukić (od 79' Olić). Izbornik: N. Kovač.

Malta: Hogg, Borg, Agius, R. Fenech, C. Failla, P. Fenech (od 87' Scicluna), Mifsud (od 34' Bezzina), Schembri, R. Muscat (od 76' Kristensen), Camilleri, Z. Muscat. Izbornik: P. Ghedin.

Prvi ispit na putu prema Europskom prvenstvu 2016. godine Hrvatska je položila na domaćem terenu protiv Malte, pobijedivši na Maksimiru žilave goste rezultatom 2:0.

U prvom je dijelu momčad Nike Kovača teško povezivala konce igre i tek su Mario Mandžukić i Alen Halilović ozbiljnije zaprijetili gostujućem vrataru Hoggu, dok je na samom početku utakmice Subašić morao zaustaviti udarac Schembrija iz blizine. Ključni trenutak prvog poluvremena zbio se nakon pola sata igre, kada je zbog nervozne reakcije prema Mandžukiću izravni crveni karton dobio Borg.

To je otvorilo više prostora za hrvatske kombinacije, izbornik Kovač na poluvremenu je umjesto Matea Kovačića uveo Nikicu Jelavića, a na vodstvo se nije čekalo niti minute.

Tek što je lopta ponovno krenula s centra, Luka Modrić - koji je na dan utakmice slavio svoj 29. rođendan - pucao je nisko iz daljine i pronašao put do malteške mreže za 1:0.

Naleti na malteška vrata nastavili su se u cijelom drugom poluvremenu, a blizu novom pogotku bili su još jednom Modrić, zatim Alen Halilović, u više navrata Ivan Rakitić te jednom Hrvoje Milić, da bi džoker s klupe Andrej Kramarić u 74. minuti pogodio prečku.

Do svog je prvog pogotka za reprezentaciju Kramarić ipak stigao u 81. minuti, nakon lijepog proigravanja Jelavića i slanja lopte ispod Hogga za 2:0. Do kraja su opasno pucali još Brozović i Jelavić, no i bez njihovog uspjeha Hrvatskoj su ostala tri boda u džepu.

Time je zaključena vrlo jednostrana utakmica u kojoj je Hrvatska imala 23 udarca na gol, 16 kornera i 70 posto posjeda lopte, a kvalifikacije će nastaviti u listopadu, gostovanjem kod Bugarske i dvobojem s Azerbajdžanom u Osijeku.