Efikasni hrvatski nogometaši

Olić za pobjedu, po dva gola Kramarića i Perice, Rakitić strijelac u golijadi

28.09.2014.

Andrej Kramarić i Stipe Perica bili su ove subote dvostruki strijelci, dok su Ivica Olić i Ivan Rakitić po jednom zatresli suparničke mreže.

Nakon Luke Modrića, koji je postigao prvi pogodak za Real Madrid u pobjedi nad Villarrealom, Ivan Rakitić upisao se u strijelce momčadi Barcelone.

Katalonci su uvjerljivo nadigrali Granadu na svom terenu, rezultatom 6:0, a Rakitić je precizan bio u posljednjim minutama prvog dijela. Pogodio je glavom na asistenciju Messija za vodstvo 2:0. Tri je pogotka postigao Messi, a dva Neymar. Rakitić je igrao do 58. minute.

Ivica Olić donio je pobjedu svom Wolfsburgu, koji je na svom terenu ugostio Werder iz Bremena. Rodriguez je doveo Wolfsburg u vodstvo, izjednačio je Busch, a Olić je u 57. minuti postavio, pokazat će se konačnih 2:1. Na ubačaj Vierinhe, Olić je u padu glavom zatresao mrežu.

U 86. minuti zamijenio ga je Bendtner, dok je Ivan Perišić odigrao cijelu utakmicu za Wolfsburg.

U ligaškoj pobjedi Rijeke nad Zagrebom 3:0, Andrej Kramarić bio je strijelac prva dva pogotka za momčad s Kantride. Golove je postigao u 21. i 27. minuti, da bi posao dovršio Krstanović početkom nastavka. Kramarić je odigrao svih 90 minuta.

Ajax je u nizozemskom prvenstvu svladao NAC Bredu 5:2. Oba pogotka za domaći sastav bila su djelo Stipe Perice, u 60. i 76. minuti, kada su gosti već imali po tri pogotka prednosti. Perica je odigrao cijeli susret.