Mandžukić i Modrić u polufinalu Lige prvaka

10.04.2013.

Mario Mandžukić je pogotkom u Torinu potopio sve nade Juventusa u četvrtfinalu Lige prvaka, a odlične kritike dobio je i Luka Modrić za nastup u Istanbulu.

Dvije najveće hrvatske nogometne zvijezde zasjale su u punom sjaju u najjačoj mogućoj konkurenciji - u završnici Lige prvaka. Mario Mandžukić i Luka Modrić pokazali su svojim igrama protiv Juventusa i Galatasaraya zašto imaju tako dobar status u klubovima kao što su Bayern i Real Madrid koji će nastaviti borbu za novi naslov pobjednika Lige prvaka.

Bayern je u Torinu bez većih problema slavio s 2:0 i tako potvrdio identičnu pobjedu iz prvog susreta, pokazavši da je ovoga trenutka kvalitetnija, spremnija i bolja momčad od talijanskog prvaka Juventusa. Stara dama gajila je nadu u mogući preokret sve do 64. minute kada se na pravom mjestu našao Mario Mandžukić i glavom pospremio loptu u mrežu nemoćnog Buffona za 0:1. Posao je u sudačkoj nadoknadi dovršio Claudio Pizarro koji je u 83. minuti zamijenio upravo Mandžukića.

U utorak je polufinale Lige prvaka izborio Real Madrid koji je nakon 3:0 u Madridu očekivao i lakši posao protiv Galatasaraya, posebno nakon što je Cristiano Ronaldo rano doveo Španjolce u vodstvo. No, Turci su u drugom dijelu uspjeli doći do 3:1, samo da bi im Ronaldo novim pogotkom zatvorio vrata polufinala. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta na visokoj razini, zbog čega je zaslužio brojne pohvale u španjolskom tisku.

Polufinale su uz Real i Bayern osigurali i Borussia Dortmund te Barcelona. Nijemci su nakon rijetko viđene drame izbacili Malagu s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi, dok je Barcelona uz puno muke izbacila PSG zahvaljujući pogotku više u gostima. Nakon 2:2 u Parizu, PSG je pogotkom Pastorea vodio na Camp Nou sve do 71. minute kada je izjednačio Pedro i donio Kataloncima rekordno šesto uzastopno polufinale ovog natjecanja.

Ždrijeb polufinala s po dva njemačka i španjolska predstavnika bit će u petak u 12 sati u Nyonu.