Dynamo svladao Šahtar

Domagoj Vida odlučio ukrajinski derbi

05.10.2014.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida odigrao je ključnu ulogu u ukrajinskom derbiju Dynama iz Kijeva i Šahtara iz Donecka.

U osmom kolu ukrajinske nogometne lige Vidin Dynamo svladao je Srnin Šahtar te se domogao drugog mjesta na tablici, iza vodećeg Dnipra.

Kijevljani su slavili rezultatom 1:0, a upravo je Vida bio strijelac jedinog pogotka na utakmici, u 70. minuti.

Vida je pucao glavom, gostujući je vratar odbio loptu, ali ona se naposljetku ipak zakoprcala u mreži.

Hrvatski je branič odigrao cijelu utakmicu za Dynamo, isto kao i kapetan Srna za Šahtar, koji je u 64. minuti zaradio žuti karton. Momčad iz Donecka zadnjih je pola sata igrala s igračem manje zbog isključenja Ševčuka.

Dnipro na tablici ima 22 boda, Dynamo 20, a trećeplasirani Šahtar 18. Šahtaru je to ujedno bio i drugi uzastopni ligaški poraz.