Presudio autogol Bodurova

Hrvatska jednim pogotkom uzela sva tri boda u Bugarskoj

10.10.2014.

U svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine, izabranici Nike Kovača ubilježili su i drugu pobjedu.

Žuti kartoni:
Zanev (16'), Brozović (23'), Vida (51'), Olić (84')

Bugarska:
Stojanov, A. Popov, Zanev (od 46' Ilijev), Bodurov, Minev, Manolev, I. Popov, Milanov, Gadžev (od 68' Tonev), Djakov, Micanski (od 46' Galabinov). Izbornik: L. Penev

Hrvatska:
Subašić, Pranjić, Ćorluka, Vida, Srna, Rakitić (od 80' Kovačić), Modrić, Brozović, Perišić, Olić, Mandžukić. Izbornik: N. Kovač

Uspješan kvalifikacijski start i pobjedu nad Maltom hrvatski su reprezentativci nadogradili vrijednim bodovima iz Sofije.

U ponešto rastrganom uvodu u susret, Hrvatska je uspješno osujetila pokušaj agresivne bugarske igre te je nakon pola sata počela opasnije prijetiti Stojanovu.

Domaći je blok zaustavio udarac Perišića iz 28. minute, Pranjić je okrznuo prečku nekoliko minuta poslije, a pogodak je stigao u 36. minuti. Nakon centaršuta Rakitića iz prekida, Perišić je glavom vratio loptu u gužvu, a Bodurov poslao loptu u vlastitu mrežu.

Potom je snažno iz voleja pokušao iz Brozović, a Bugarska je uzvratila tek preko Gadževa nedugo prije odlaska na odmor.

Sredinom drugog poluvremena uslijedilo je razdoblje najjačeg bugarskog pritiska, pri čemu su najopasniji bili pokušaji Popova i Toneva iz daljine te je intervenirati morao i Subašić.

No, Hrvatska se obranila, a Perišić i Brozović u samoj su završnici propustili postići i drugi pogodak za Vatrene, ali to nije umanjilo važan uspjeh momčadi Nike Kovača.

U preostalim susretima drugog kola, Norveška je u gostima pobijedila Maltu 3:0, a Italija je kod kuće bila bolja od Azerbajdžana 2:1. Hrvatska će iduću utakmicu igrati upravo protiv Azerbajdžana, u Osijeku, u ponedjeljak 13. listopada.