Olić i Lovren zabili za pobjede, strijelac i Mandžukić

21.09.2013.

Ivica Olić i Dejan Lovren osigurali su svojim pogocima Wolfsburgu i Southamptonu tri boda protiv Hoffenheima, odnosno Liverpoola.

U petom kolu engleskog nogometnog prvenstva Southampton je slavio kod lidera Liverpoola, koji je time doživio i svoj prvi ovosezonski prvenstveni poraz, a jedini je strijelac na legendarnom Anfieldu bio hrvatski reprezentativni branič Dejan Lovren.

Lovren je mrežu zatresao spretnim pogotkom glavom u 54. minuti susreta, za konačnih 1:0, a odigrao je cijelu utakmicu.

Pobjedu je svom klubu donio i Ivica Olić, napadač njemačkog Wolfsburga.

Hoffenheim je u Wolfsburgu poveo ranim pogotkom Modestea, a tik prije odlaska na odmor Olić je poravnao snažnim udarcem iz šesnaesterca nakon odbijene lopte. Za završnih 2:1 zabio je već u 48. minuti, prebacivši gostujućeg vratara.

Wolfsburgu je to bila treća bundesligaška pobjeda u aktualnom prvenstvu, uz isto toliko poraza, a Ivan Perišić u igru je ušao na poluvremenu.

U gostujućoj pobjedi Bayerna nad Schalkeom 4:0 u listu se strijelaca ponovno upisao i Mario Mandžukić, koji je na centaršut Alabe u 22. minuti glavom postigao drugi pogodak Bavaraca. Prvi je bio djelo Schweinsteigera, a u drugom su posao dovršili Ribery i Pizarro, koji je u 81. minuti zamijenio Mandžukića.