Hrvatska preko Slovačke stigla do EP-a

24.09.2013.

Hrvatska reprezentacija novom je pobjedom protiv Slovačke potvrdila plasman na Europsko prvenstvo u futsalu 2014. godine.

HRVATSKA - SLOVAČKA 4:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP 2014., doigravanje, uzvratna utakmica.
Dvorana Gospino polje, Dubrovnik.

Sudac: Eduardo Fernandes Coelho (Portugal)

Strijelci: 1:0 - Jelovčić (5'), 2:0 - Jelovčić (22'), 3:0 - Marinović (35') , 4:0 - Jelovčić (38')

Žuti kartoni: Bahna (12'), Drahovsky (30'), Babić (31')

Crveni karton: Grcić (18')

Hrvatska: Jukić, Grcić, Jelovčić, Marinović, Novak; Stojkić, Capar, Dakić, Čavar, Babić, Protega, Grbeša, Matošević, Petrović. Izbornik. M. Stanković.

Slovačka: Gašparovič, Rafaj, Kozar, Halko, Mikita; Brndiar, Rejžek, Rick, Brunovsky, Fehervari, Varady, Bahna, Bartošek, Drahovsky. Izbornik. J. Janik.

Pred oko tisuću gledatelja u punoj dubrovačkoj dvorani Gospino polje Hrvatska je osigurala plasman na Europsko prvenstvo u Belgiji iduće godine.

Izabranici Mate Stankovića, koji su imali prednost 3:1 iz prve utakmice, bolje su otvorili utakmicu od Slovačke i zasluženo poveli već u petoj minuti, kada je Grcić s desne strane uposlio Jelovčića, koji posprema loptu u mrežu.

No, Slovačka se nije predala, pogodila je i okvir gola i imala nekoliko prilika za poravnanje, a prije odlaska na odmor Hrvatska je ostala bez isključenog Grcića zbog prekršaja na centru nakon izgubljene lopte u napadu.

Početak drugog poluvremena, međutim, ponovno je donio radost Hrvatskoj. Poslije prodora Marinovića, Jelovčić je njegov udarac spretno skrenuo u slovačka vrata za 2:0.

Od 30. minute Slovačka je pokušala i bez vratara, a hrvatske je prilike po otvaranju protivnika iskoristio Marinović, koji je za treći pogodak sve napravio sam. Konačnih 4:0 postavio je Jelovčić svojim trećim pogotkom, iz vlastitog šesterca u praznu mrežu.

Osim Hrvatske, prolaz su utorak osigurale još Ukrajina, Rumunjska i Nizozemska. Na Europsko prvenstvo već su se ranije bili plasirali domaćin Belgija te Španjolska, Italija, Rusija, Slovenija, Portugal, Azerbajdžan i Češka, a ždrijeb skupina na završnom turniru na rasporedu je 4. listopada.