Hrvatska - Italija 1:3

30.11.2012.

Reprezentacija Italije osvojila je treće mjesto na Europskom prvenstvu, pobjedom nad domaćim sastavom u zagrebačkoj Areni.

Utakmicu za brončano odličje na Europskom prvenstvu u Hrvatskoj odigrali su reprezentacija domaćina, Hrvatska, te reprezentacija Italije, nakon polufinalnih ispadanja od Rusije i Španjolske. Hrvatska je drugu utakmicu zaredom primila gol u prvoj minuti. Strijelac za Talijane bio je Assis, a u nastavku prvog poluvremena i jedna i druga momčad mogle su do novog pogotka. Pokušavali su Jelovčić, Grcić, Marinović, Babić, Despotović i Bajrušović za Hrvate, a najbolje su talijanske prilike propustili Patias i Romano, te se na odmor otišlo s 0:1 na semaforu. Vodstvo Italije udvosručio je Honorio u 26. minuti, nakon čega je Hrvatska zaigrala s igračem više i smanjila rezultat preko Grcića, pet minuta poslije. Do kraja utakmice izabranici Mate Stankovića imali su inicijativu i stvorili nekoliko prilika za poravnanje, ali nisu ih realizirali. U samoj završnici dvoboja pobjedu Italije zapečatio je vratar Mammarella, pogotkom preko cijelog terena u prazan gol.

HRVATSKA - ITALIJA 1:3 (0:1) EP u futsalu, Zagreb, utakmica za treće mjesto. Gledatelja: 10.000 Strijelci: 0:1 - Assis (1'), 0:2 - Honorio (26'), 1:2 - Grcić (31'), 1:3 - Mammarella (39')

Hrvatska: Jukić, Grcić, Jelovčić, Marinović, Novak; Stojkić, Matošević, Despotović, Babić, Bajrušović, Suton, Mijatović. Izbornik: Mato Stanković.

Italija: Mammarella, Forte, Romano, Patias, Assis; Barigelli, Ercolessi, Honorio, Vampeta, Fortino, Ippoliti, Lima. Izbornik: Roberto Menichelli.