Mandžukić dvostruki strijelac protiv Greuther Fürtha

20.01.2013.

Mario Mandžukić na najbolji je mogući način otvorio drugi dio sezone u Bundesligi. Bayern je svladao 'davljenika' lige Greuther Fürth s 2-0, a oba pogotka postigao je naš napadač.

Mandžukić je prvi zgoditak zabio u 26. minuti uz veliku pomoć gostujućeg vratara. Njegov drugi pogodak stigao je u 61. minuti nakon udarca iz kuta kada je loptu glavom lijepo pospremio u mrežu. Inače, ovo mu je bio 11. prvenstveni pogodak ove sezone, čime je skočio na treće mjesto najboljih strijelaca Bundeslige. Nakon utakmice naš napadač bio je zadovoljan učinkom, ali ne i igrom cijelog tima.

"Nije važno hoću li ja zabiti, važno je da momčad pobjeđuje. Posljednjih smo tjedana radili iznimno naporno, ali protiv Fürtha nismo igrali dobro koliko možemo. No, sveukupno smo zadovoljni", zaključio je Mandžukić.

Bayern je ovom pobjedom ostao vodeći s devet bodova više od Bayer Leverkusena, koji je u derbiju s 3:1 nadigrao Eintracht.