Rakitić zabio u Kupu kralja

23.01.2013.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac i asistent za Sevillu koja je s 4-0 izbacila Real iz Zaragoze iz Kupa kralja. Prvi susret prije tjedan dana završio je bez pogodaka.

Sevilla je povela već u 16. minuti nakon kornera koji je izveo naš Rakitić. Negredo je bio najviši u skoku te doveo svoju momčad u vodstvo. Drugi pogodak na utakmici pao je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a strijelac je bio upravo naš reprezentativac. Rakitić se sjurio po lijevoj strani, prošao nekoliko protivničkih igrača i zatim s 15-ak metara 'zakucao' loptu pod gredu.

U drugom dijelu, već u 67. minuti, Negredo je iz jedanaesterca postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a konačni rezultat postavio je Manu samo nekoliko minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Ukupnom pobjedom od 4-0 Sevilla se plasirala u polufinale gdje će igrati protiv boljeg iz ogleda Betisa i Atletica iz Madrida.

Gol Kranjčara Baselu

Spomenimo još samo da je pogodak u prijateljskoj utakmici zabio i hrvatski veznjak Niko Kranjčar koji se zajedno s Vukojevićem i Vidom nalazi na zimskim pripremama u Španjolskoj. U posljednoj utakmici Dynamo iz Kijeva svladao je švicarski Basel rezultatom 1-0, a jedini pogodak djelo je Kranjčara u 43. minuti.