Mandžukić zabio nova dva pogotka

03.02.2013.

S nova dva pogotka koja je zabio na gostovanju kod Mainza, Mario Mandžukić opet je zasjeo na vrh liste najboljih strijelaca Bundeslige. Bayern je slavio rezultatom 3-0.

Prvi pogodak u 41. minuti zabio je Thomas Müller na asistenciju Kroosa. U drugom poluvremenu stvari je riješio naš Mandžukić; prvo je povisio na 2-0 nakon dodavanja Alabe, a sedam minuta kasnije već je bilo nedostižnih 3-0 nakon što je glavom poentirao na ubacivanje Lahma. U 77. minuti Mandžo je izašao iz igre, a umjesto njega ušao je Gomez.

Mandžukić je u sezoni postigao ukupno 14 pogodaka, a samo u posljednje tri utakmice zabio ih je pet i još jednom asistirao. Jednako tako, već je treći put za redom proglašen igračem utakmice.