Drugo slavlje na Uefinom turniru

Na krilima Pavičić i Klarić Hrvatska U-16 pobijedila Srbiju

10.03.2015.

U Zagrebu je završen Uefin razvojni turnir za nogometašice do 16 godina, a Hrvatska je svoj nastup zaključila drugom pobjedom.

U-16: HRVATSKA - SRBIJA 4:2 (3:1)
Uefin razvojni turnir, Zagreb.

Strijelci: 0:1 - Frajtović (2'), 1:1 - Pavičić (14'), 2:1 - Klarić (25'), 3:1 - Pavičić (37'), 4:1 - Klarić (62'), 4:2 - Agbaba (72')

Hrvatska: Hanaček, Kopić, Bučić, Babić, Bartolović, Spajić, Pavičić, Klarić, Mujić, Jakovac, Hrnjkaš. (Još su igrale: Mažić, Resanović, Terzić, Taritaš, Mudrinić, Slavica, Stvorić i Lučić.) Izbornik. D. Cvetković.

Izabranice Davora Cvetkovića u trećoj su utakmici stigle do druge pobjede, poslije poraza od Slovenije (2:4) i pobjede nad Bosnom i Hercegovinom (4:1).

Srbija je povela već u drugoj minuti preko Frajtović, a tada je uslijedio hrvatski preokret. Pavičić s dva pogotka i Klarić s jednim već su prije poluvremena ispisale na semaforu 3:1, a Klarić je svoj drugi pogodak dodala u drugom poluvremenu.

U 72. minuti Agbaba je ublažila poraz Srbije i postavila konačnih 4:2.

Slovenija U-16 završila je nastup na turniru sa sve tri pobjede. Posljednjeg je dana svladala i reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0.