Srna zabio Borussiji u Ligi prvaka

13.02.2013.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna bio je strijelac prvog gola Šahtara u večerašnjem dvoboju Lige prvaka protiv Borussije iz Dortmunda. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 2-2.

Srnin pogodak stigao je u 31. minuti iz slobodnog udarca s nekih 25 metara. Iako udarac nije išao u sam kut, ipak je bio previše snažan da ga vratar Dortmunda Weidenfeller obrani. Desetak minuta kasnije izjednačio je Poljak Robert Lewandowski.

U drugom dijelu trener Šahtara Lucescu u igru je ubacio Douglasa Costu koji mu donosi novo vodstvo. U 63. minuti primio je dugu loptu preko cijelog terena, prvim dodirom ju smirio, a drugim iz voleja preko sebe i svog čuvara poslao u mrežu za 2:1. U 84. minuti u igru je ušao i Eduardo da Silva, ali već dvije minute kasnije Dortmund je izjednačio. Nakon ubačaja iz kuta strijelac je bio Hummels.

Srni je ovo bio drugi pogodak u karijeri za Šahtar u Ligi prvaka. Toj statistici pridodao je i sedam asistencija.

U drugom susretu večeri neriješeno (1-1, op.a.) su na Santiago Bernabeuu odigrali Real Madrid i Manchester United. Oba gola postignuta su u prvom dijelu; strijelac za goste bio je Welbeck, dok je izjednačio Ronaldo. Posljednjih 15-ak minuta utakmice dobio je i Luka Modrić koji se istaknuo s nekoliko točnih dubinskih proigravanja.