Poraz Hrvatica od Slovenije

08.03.2013.

Slovenke bolje od hrvatskih nogometašica u 2. kolu ženskog nogometnog kupa.

Hrvatske nogometašice izgubile su od Slovenije sa 2:0 u drugom kolu Croatia women's football cupu 2013. Naše igračice su bolje krenule u susret i imale su dvije jako dobre prilike u prvih 20 minuta koje nisu iskoristile, da bi u 40. minuti bio dosuđen za Sloveniju slobodni udarac na 20 metara od gola Hrvatske. Udarac je izvela Mateja Zver i polulobom preko živog zida gađa prečku od koje se lopta odbija iza crte gola i Slovenke su mogle mirno sa vodstvom otići na odmor. Hrvatska ekipa je pala u drugom poluvremenu, što su Slovenke kontrama i polukontrama znale iskoristiti, a iz jedne gužve u 55. minuti glavom je Tibaut donijela konačnih 2:0. Do kraja su naše reprezentativke pokušavale preokrenuti rezultat ali nisu uspjele. U susretu A skupine reprezentacija BIH je pobijedila Slovačku sa čak 4:1, a sve je riješila u prvih 24 minuta kad su dale sva četiri gola.

Hrvatska : Slovenija 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Zver (40),0:2 Tibaut (55)

Hrvatska : Bačić,Čop,Zlosa,Scurich,Joščak,Baban,Kolar,Landeka,Martić,Lojna,Kalamiza (još su igrale : Moulton-Herciginja,Šundov,Šalek,Valušek,Stipančević)
Slovenija : Mori,Jerina,Grad,Rola,Milenkovič,Benak,Ivanuša,Zver,Eržen,Žganec,Tibaut (još su igrale : Kralj,Erman,Salkunič,Golob)

BIH : Slovačka 4:1 (4:0) Strijelci: 1:0 L.Kuliš (7),2:0 Nikolić (19),3:0 Nikolić (23),4:0 Kršo (24),4:1 Ondrušova (66)