Ženski nogometni kup u Istri

11.03.2013.

Završen ženski nogometni kup u Istri, pobjedom ruskinja u finalu, Hrvatska pobijedila Slovačku za 5. mjesto

Reprezentacija Rusije pobjednik je Ženskog nogometnog kupa 2013, održanog u Rovinju. Danas je u finalu Rusija pobijedila Češku nakon izvođenja jedanaesteraca, jer je bez golova bilo i nakon 90 minuta i nakon 2 puta po 15 minuta produžetaka. Čehinje su se dobro držale iako su od 20. minute bile bez isključene L.Martinkove, a od 107. minute su imale i dvije igračice manje, zbog isključenja i Danihelkove. Nakon izvođenja penala rezultat je konačni bio 4:2 za Ruskinje. Treće mjesto je također odlučeno nakon penala i nakon 90. minuta bez golova (samo finale se igralo produžeci), u kojem su Slovenke bile uspješnije od BIH sa 6:5. Interesantno je da je u današnjim utakmicama za razigravanje jedini gol postigla Kristina Šundov i to za Hrvatsku što je našim nogometašicama donijelo peto mjesto.

Za peto mjesto:
Hrvatska - Slovačka 1:0 (1:0) Strijelac: 1:0 Šundov (31)
HRVATSKA: Vrdoljak, Čop, Bulut (od 61. Jaščak), Zlosa, Scurich, Molton - Hercegonja (od 77. Stipančević), Baban (od 68. Lojna), Landeka, Šundov (od 61. Kalamiza), Gajser, Šalek (od 55. Kolar).

Za treće mjesto:
Slovenija : BIH 6:5 (0:0,0:0)

Finale:
Rusija : Češka 4:2 (0:0,0:0)

Nakon finalne utakmice Rusije i Češke podijeljene su nagrade i proglašene najbolje pojedinke natjecanja. Za najbolju vratarku proglašena je Elvira Todua iz Rusije koja nije primila gol u 300 minuta, te je obranila jedan jedanaesterac s kojime je Rusija postala pobjednik turnira. Najbolji strijelac turnira je Pivonkova sa tri gola i to sva tri je dala Sloveniji, od čega dva iz penala. Za najbolju igračicu je proglašena Vonkova iz Češke, iako je imala jaku konkurenciju u Divišovoj iz Češke, Ruskinjama Terekhovoj i Savchenkovoj, te Slovenki Zver. Nagradu za fair play dobila je ekipa BIH.