Visoka pobjeda nad domaćinom

Odličan hrvatski start u Azerbajdžanu

17.03.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina odigrala je prvu utakmicu na kvalifikacijskom turniru za EP u Azerbajdžanu, protiv domaćeg sastava, i ubilježila visoku pobjedu.

U-17: HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 4:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Baku.

Strijelci: 1:0 - Majić (23'), 2:0 - Majić (62'), 3:0 - Erlić (64'), 4:0 - Blečić (79')

Hrvatska: Šemper, Hudećek (od 79' Prugovečki), Sosa, Erlić, Soldo, Borovec, Brekalo (od 70' Markota), Đurasek, Moro, Majić (od 73' Đira), Blečić. Izbornik: D. Bašić.

Na sjajan je način Hrvatska U-17 pod vodstvom Darija Bašića otvorila svoj nastup u glavnom gradu Azerbajdžana i s tri boda na kontu čeka preostale dvije utakmice.

Hrvatska je od prve minute preuzela inicijativu i počela pritiskati Azerbajdžan, no Borovec, Sosa, Hudećek i posebno raspoloženi Brekalo nisu bili precizni. S druge strane, vratar Šemper morao je zaustaviti udarac Abakarova.

Ipak, hrvatska se premoć na terenu isplatila u 23. minuti, kada je nakon akcije po lijevoj strani lopta stigla do Majića, koji je šalje u mrežu za vodstvo.

Azerbajdžan je potom uzvratio, prijetio iz nekoliko udaraca iz kuta, a zamalo je izjednačio Ismajlov, dok je jedan pogodak domaće momčadi poništen zbog zaleđa. Na odmor se tako ipak otišlo s pogotkom prednosti za Hrvatsku.

U drugom se poluvremenu velika prilika otvorila Moru u protunapadu Hrvatske, no iz dva pokušaja nije pogodio, ali ubrzo je Majić svojim drugim pogotkom na utakmici udvostručio vodstvo.

Potvrda hrvatske pobjede stigla je samo dvije minute poslije, kada je Brekalo ubacio iz prekida, a Erlić glavom na drugoj vratnici povisio na nedostižnih 3:0. U samoj završnici konačnih 4:0 postavio je Blečić, novim pogotkom glavom nakon kornera Đire.

U prvom susretu u skupini, Srbija i Portugal odigrali su neriješeno, bez pogodaka (0:0). U drugom kolu, koje je na rasporedu u četvrtak, 19. ožujka, sastaju se Srbija - Hrvatska (10:00) i Portugal - Azerbajdžan (13:30).