Zatresao mrežu Manchester Cityja

Gol Rakitića za pobjedu i potvrdu prolaza Barcelone

18.03.2015.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je svoj prvi pogodak u Ligi prvaka u dresu Barcelone, koja je izbacila Manchester City i prošla u četvrtfinale.

Hrvatska - Norveška
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016.
28. ožujka 2015., 18:00
Zagreb, stadion Maksimir

Prodaja ulaznica
Putem interneta (20 posto popusta): do 25. ožujka - ULAZNICE
Na blagajnama stadiona: od 23. ožujka

Za uzvratnu utakmicu osmine finala elitnog europskog natjecanja Barcelona je imala prednost 2:1 iz Manchestera te je pred svojim navijačima potvrdila prolazak u četvrtfinale.

Za vodstvo - pokazalo se i pobjedu - katalonskog nogometnog velikana pogodio je hrvatski vezni igrač Ivan Rakitić, koji je u 31. minuti, na asistenciju Messija, prebacio Harta i zatresao mrežu engleskog prvaka.

Rakitić je zaigrao u prvoj jedanaestorici Barcelone, a izašao je u 84. minuti, kada ga je zamijenio Rafinha.

Najbolju je priliku za izjednačenje Manchester City imao u 78. minuti, no Ter Stegen obranio je kazneni udarac Aguera, a Barcelona je u završnici imala nekoliko prigoda za "podebljanje" pobjede.