Rijeka pobijedila Hajduk

Srna opet asistent, Tomečak zabio i asistirao za preokret na Poljudu

19.04.2015.

Hrvatski kapetan Darijo Srna i ovog je vikenda bio asistent u novoj visokoj pobjedi svog Šahtara, a Ivan Tomečak započeo preokret Rijeke na Poljudu.

U 20. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva, Šahtar iz Donecka gostovao je kod četvrtoplasirane Zorje te stigao do uvjerljive pobjede 4:1.

Zorja je rano povela iz kaznenog udarca, a Šahtar je izjednačio na samom kraju prvog poluvremena, kada je kapetan kluba i reprezentacije Darijo Srna ubacio s desne strane, a Krivcov glavom zabio.

U drugom je poluvremenu Šahtar s tri postignuta gola riješio utakmicu u svoju korist. Dva je zabio Teixeira, a jedan Adriano. Srna je odigrao svih 90 minuta.

U 29. kolu MAXtv Prve lige, Hajduk je u Splitu ugostio Rijeku i vodio golom debitanta Frana Tudora sve do 80. minute.

Tada je Ivan Tomečak ostao sam na rubu peterca i pogodio za poravnanje rezultata, a samo dvije minute poslije Marko Vešović upotpunio je preokret upravo na dodavanje Tomečaka i donio pobjedu Rijeci.