Sadržajan prvi dan u Osijeku

Bjelorusiji bodovi u golijadi s Hrvatskom

10.12.2015.

Prvog dana kvalifikacijskog turnira za SP, Azerbajdžan je u Osijeku uvjerljivo svladao Švedsku, a Bjelorusija je u završnici vrlo uzbudljive utakmice uspjela nadjačati domaćina, reprezentaciju Hrvatske.

HRVATSKA - BJELORUSIJA 4:7 (1:1)
Kvalifikacije za SP, Skupina 2.
Dvorana Gradski Vrt, Osijek.

Strijelci: 0:1 - Olševski (12'), 1:1 - Jelovčić (20'), 2:1 - Olševski (22' - ag), 2:2 - Černik (26'), 3:2 - Matošević (27'), 3:3 - Silivončik (28'), 3:4 - Silivončik (31'), 4:4 - Marinović (33'), 4:5 - Šostak (36'), 4:6 - Šostak (39'), 4:7 - Silivončik (40')

Žuti kartoni: Luškovski (21')

Hrvatska: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Suton; Bilić, Matošević, Grbeša, Koturović, Jelavić, Babić, Marinović, Pandurević, Perić. Izbornik: M. Stanković.

Bjelorusija: Čurilin, Olševski, Luškovski, Lazjuk, Popov; Golovnjov, Lihač, Silivončik, Los, Alejnikov, Šostak, Černejko, Černik, Podalinski. Izbornik: V. Ignatik.

U osječkoj dvorani Gradski vrt u četvrtak je započeo kvalifikacijski turnir za odlazak na svjetsku smotru u Kolumbiji iduće godine, a prvi je protivnik hrvatskoj reprezentaciji bila Bjelorusija, koja je naposljetku ubilježila i vrijednu pobjedu.

Iako je Hrvatska obećavajuće otvorila susret - Novak je već na isteku prve minute zatresao okvir gola - te češće prijetila suparničkim vratima, Bjelorusija je prva stigla do prednosti.

U 12. minuti Olševski je pogodio na asistenciju Lazjuka, no Stankovićevi su izabranici nastavili napadati te u zadnjoj sekundi prvog dijela izborili kazneni udarac nakon šestog bjeloruskog prekršaja. Jelovčić je bio precizan te se na odmor otišlo s neriješenih 1:1.

Na samom početku drugog dijela Hrvatska je preokrenula rezultat autogolom Olševskog te povela 2:1, no niti Bjelorusi nisu posustajali. U 26. minuti Černik je pogodio za 2:2, da bi samo 12 sekundi kasnije Matošević vratio Hrvatskoj pogodak prednosti.

Novo izjednačenje donio je Silivončik u 28. minuti, golom za 3:3, a isti je igrač samo tri minute poslije osigurao bjeloruski preokret na 4:3.

Uzbuđenjima ni tada nije bio kraj. Marinović je Hrvatsku vratio u egal (4:4) u 33. minuti, da bi pet minuta prije isteka vremena domaću mrežu zatresao i Šostak, za novo vodstvo Bjelorusije.

U posljednje je dvije minute Hrvatska tražila poravnanje i osvajanje barem jednog boda, no Bjelorusija je stigla s dva nova pogotka zapečatiti svoje slavlje. Strijelci su bili Šostak te Silivončik, samo devet sekundi prije posljednjeg sučevog zvižduka.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine 2, koja je odigrana na samom početku osječkog turnira, Azerbajdžan je uvjerljivo pobijedio Švedsku rezultatom 8:2.

U drugom se kolu, u petak, sastaju Azerbajdžan i Bjelorusija (17:30) te Hrvatska i Švedska (20:00).