Euro U-19 u futsalu

Hrvatska se oprostila tijesnim porazom od Portugala

06.09.2023.

Mlada hrvatska futsalska U-19 reprezentacija tijesno je poražena od Portugala (3:4) i završila svoj nastup na Europskom prvenstvu u Poreču.

Izabranici Duje Maretića nisu uspjeli ostvariti pobjedu za plasman u polufinale, ali su uzdignuta čela napustili parket i oprostili se od natjecanja. Portugalci su dvaput poveli, a Hrvatska se dvaput vraćala u egal zahvaljujući pogocima Josipovića (18’) i Galešića (25’). Portugalci su potom otišli na dva pogotka prednosti, a Jedvaj u 32. minuti pogotkom probudio nadu u konačni preokret.

Pet minuta prije kraja susreta Hrvatska je zaigrala s Horvatom u ulozi vratara-igrača, hrabro se borila do posljednjeg trenutka, ali nije uspjela napraviti više od tijesnog poraza.

HRVATSKA - PORTUGAL 3:4

POREČ Dvorana Žatika. Gledatelja: 5000. Suci: Daniel Matković (Švicarska), Denys Kutsyi (Ukrajina) i Mariia Myslovska (Ukrajina). Strijelci: 0:1 R. Marques (8’), 1:1 Josipović (18’), 1:2 P. Marques (19’), 2:2 Galešić (25’), 2:3 P. Marques (29’), 2:4 P. Marques (30’), 3:4 Jedvaj (32’). Žuti kartoni: Vuković (Hrvatska) i Silva (Portugal).

HRVATSKA: Pranjić, Radić, Josipović, Ora, Galešić, Ujević, Fotak, Barišić, Jedvaj, Horvat, Kamauli, Vuković, Gudelj.

PORTUGAL: Cintra, Duarte, Macedo, Santos, Tomás Colaço, Carrera, Dzyalochynskyy, Bruno Maior, R. Marques, Carrilho, Rocha, Silva, P. Marques, Serra.