Detronizirana Španjolska

Portugal se velikim preokretom u Poreču okrunio europskom titulom

10.09.2023.

Reprezentativci Portugala osvojili su Europsko futsalsko prvenstvo za igrače do 19 godina, koje je održano u dvorani Žatika.

Španjolska je kao dvostruki europski prvak zaigrala u trećem uzastopnom finalu, no ovoga puta unatoč vodstvu nije uspjela doći do nove titule europskog prvaka.

Salas je već u petoj i šestoj minuti ispisao na semaforu 2:0 za Španjolce, no Portugalci su do kraja prvog poluvremena uspjeli izjednačiti na 2:2, da bi u drugom poluvremenu dovršili veliki preokret i slavili 6:2. Strijelci su bili Lucio Junior (2), Andriy, Tomas Colaco i Pedro Santos, uz jedan autogol Salasa.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina, vrijedi istaknuti, odigrala je u grupnoj fazi neriješenih 3:3 sa Španjolskom, uz tijesan poraz 4:3 od novopečenog prvaka Portugala.