Pet pogodaka za prve bodove

Hrvatska otvorila Elitno kolo kvalifikacija za SP u futsalu pobjedom u Njemačkoj

16.09.2023.

Hrvatska futsalska reprezentacija uspješno je započela Elitno kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine u Uzbekistanu.

NJEMAČKA - HRVATSKA 1:5 (1:3)
Kvalifikacije za SP 2024., Elitno kolo, Skupina C.
Dvorana Richard Hartmann, Chemnitz.

Strijelci: 0:1 - Sekulić (13'), 1:1 - Rodriguez (14'), 1:2 - Postružin (15'), 1:3 - Kustura (19'), 1:4 - Perić (21'), 1:5 - Perić (38')

Hrvatska: Bašković, Čekol, Jelovčić, Perić, Postružin; Primić, Mužar, Kustura, Vukmir, Marinović, Jurlina, Mataja, Sekulić. Izbornik: M. Mavrović.

U Elitnom kolu kvalifikacija za nadolazeću svjetsku smotru Hrvatska igra u Skupini C, a prvo kolo odvelo je izabranike Marinka Mavrovića na gostovanje u Njemačku.

U Chemnitzu se na prvi pogodak čekalo do 13. minute, kada je Hrvatskoj vodstvo osigurao Sekulić, da bi potom uzvratio Rodriguez, no do kraja poluvremena Hrvatska je opet bila u prednosti, zahvaljujući pogocima Postružina i Kusture (3:1).

Na početku i kraju drugog poluvremena Perić je zapečatio hrvatsku pobjedu i uvodne kvalifikacijske bodove, a u drugom kolu Hrvatska će u Puli ugostiti Slovačku, 20. rujna u Puli. Slovačka i Francuska u prvom su kolu odigrale neriješenih 4:4.