Elitno kolo kvalifikacija za Euro U-19

Hrvatska u Varaždinu tijesno poražena od Turske

23.03.2024.

Mlada hrvatska U-19 reprezentacija poražena je u Varaždinu od Turske (1:2) u drugoj utakmici u okviru elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Izabranici Siniše Oreščanina doživjeli su tijesan poraz u utakmici u kojoj su Turci rano poveli 2:0 pogocima Yildirima (5’) i Uzuna (10’). U nastavku utakmice Zlatan Košćević je uspio smanjiti rezultat pogotkom u 50. minuti, ali Hrvatska nije uspjela stići do potpunog preokreta.

Posljednju utakmicu Hrvatska u Varaždinu igra protiv Rumunjske 26. ožujka u 14 sati.

TURSKA - HRVATSKA 2:1
VARAŽDIN Gradski stadion. Sudac: Jovan Kačevski (S. Makedonija). Strijelci: 1:0 Yildirim (5’), 2:0 Uzun (10’), 2:1 Košćević (50’). Žuti kartoni: Kayali, Sertkaya, Dagdeviren (Turska), Vrbančić, Canjuga (Hrvatska).
TURSKA: Bayram, Yavuz, Kayali, Sarikaya, Yilmaz, Sertkaya (84’ Fidan), Dagdeviren (90’ Ayhan), Uzun, Gezek, Yildirim (84’ Arikan), Özdemir (84’ Gulasi).
HRVATSKA: Buljan, Hodak, Vušković (23’ Vrbanac), Kavelj (46’ Cvetko), Pesch, Vrbančić, Pavić, Čaić (46’ Majić), Canjuga (70’ Panić), Brajković, Košćević (80’ Matković).