Put prema Svjetskom prvenstvu

Hrvatska preokretom do vrijedne pobjede u Poljskoj

12.04.2024.

Hrvatska futsalska reprezentacija uspješno je napravila prvi korak u doigravanju za odlazak na svjetsku smotru u Uzbekistanu: u Poljskoj je svladala domaćina 3:2.

POLJSKA - HRVATSKA 2:3 (2:1)
Doigravanje za SP, prva utakmica.
Sportska dvorana, Koszalin.

Suci: E. Fernandes Coelho (Portugal), C. Santos (Portugal), R. A. Cardoso Santos (Portugal)

Strijelci: 1:0 - Szadurski (3'), 1:1 - Perić (14'), 2:1 - Kuraja (15' ag), 2:2 - Perić (34'), 2:3 - Mataja (35')

Žuti kartoni: Perić (40')

Poljska: Nawrat, Kubik, Skiepko, Mrowiec, Kriezel; Kaluza, Madziag, Sendlewski, Kaniewski, Szadurski, Raszkowski, Grubalski, Jankowski, Sobota. Izbornik: B. Korczynski.

Hrvatska: Primić, Čekol, Jelovčić, Perić, Postružin; Bašković, Mužar, Kustura, Vukmir, Marinović, Jurlina, Mataja, Kuraja, Sekulić. Izbornik: M. Mavrović.

Nakon osvojenog drugog mjesta u grupnoj fazi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je u ždrijebu doigravanja izvukla Poljsku, a prva je utakmica odigrana u petak u Koszalinu.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti preko Szadurskog, no Perić je uzvratio u 14. minuti, da bi odmah potom Kuraja skrenuo loptu u vlastitu mrežu za novo vodstvo Poljaka, s kojim se otišlo i na odmor (2:1).

Ipak, u 34. minuti Perić sjajnim udarcem donosi novo izjednačenje, da bi ubrzo Mataja postigao pogodak za vrijednu pobjedu (3:2), s kojom se izabranici Marinka Mavrovića vraćaju kući na uzvrat.

Druga utakmica na rasporedu je u utorak, 16. travnja, u zagrebačkom KC-u Dražen Petrović s početkom u 19:00 sati.