Slatina i Chinedu Echue za slavlje

Hrvatska U-15 svladala Maroko za prvu pobjedu na ovogodišnjem turniru Vlatko Marković

16.05.2024.

U četvrtak je utakmicama drugog kola nastavljeno šesto izdanje međunarodnog turnira Vlatko Marković za igrače do 15 godina, a Hrvatska je u Varaždinu upisala prvu pobjedu, svladavši Marokance 2:1.

U-15: HRVATSKA - MAROKO 2:1 (1:1)
Međunarodni turnir Vlatko Marković, Varaždin.

Strijelci: 1:0 - Slatina (11'), 1:1 - El Boujjoufi (32'), 2:1 - Chinedu Echue (76')

Hrvatska: Pandurić, Beljan, Benkotić (41' Miličić), Echue, Frigan (41' Kelava), Kolarević (57' Hećimović), Krešić (57' Vugrin), Mikulčić (57' Zirdum), Slatina (57' Ćukušić, 74' Landripet), Šimović (41' Sabo), Žeželić (41' Paunović). Izbornik: Sreten Ćuk.

Nakon uvodnog poraza od SAD-a, hrvatski reprezentativci do 15 godina uspješno su odradili utakmicu drugog kola Skupine A na međunarodnom turniru Vlatko Marković.

U Varaždinu su pobijedili Maroko, a vodeći je pogodak postigao Slatina nakon 11 minuta igre. Prije odlaska na odmor poravnao je El Boujjoufi, da bi Hrvatskoj pobjedu osigurao Chinedu Echue nekoliko minuta prije kraja utakmice.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv Engleske, koja ima zasad maksimalan učinak, dvije pobjede u prva dva nastupa, nakon golijade protiv SAD-a (4:3, Tavares, Mehmeti - ag, De Lisle, Kavuma / Hassah 2, Ostrander). U drugom kolu Skupine B Portugal je pobijedio Belgiju 2:0 (Guerra, Jippe - ag), dok je Japan svladao Francusku 2:1 (Takisawa, Takaki / Batola).