Pogodak na kraju sezone

Budimir: "Sretan sam poslije svega što sam prošao"

25.05.2024.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir zabio je 17. prvenstveni gol u domaćem remiju Osasune (1:1) protiv Villarreala u zadnjem kolu Primere.

Budimir je doveo domaće u vodstvo u 30. minuti nakon ubačaja Rubena Pene, a za goste je izjednačio Jose Morales u 57. minuti.

Ante je igrao do 58. minute, a sa 17 golova drži peto mjesto najboljih strijelaca Primere iza Roberta Lewandowskog (18), Judea Bellinghama (19), Alexandera Sorlotha (23) i Artema Dovbyka (24).

Budimir je sjajnu sezonu okončao kao treći igrač Osasune s najviše golova u Primeri (43), nedostaju mu dva pogotka da se izjednači s drugoplasiranim Poljakom, Janom Urbanom. Napadač Vatrenih postao je najbolji strijelac kluba u jednoj sezoni u 21. stoljeću, rekord je do sad držao Iván Rosado, koji je postigao 14 golova u sezoni 2000./01. Zanimljivo, Budimir je tijekom proslave pogotka otrčao u zagrljaj treneru Jagobi Arrasateu, koji odlazi iz Osasune nakon šest uspješnih sezona.

“Posebna utakmica i posebna sezona. Naravno, u kontekstu našeg trenera koji odlazi. Bilo je vrlo emotivno, nastojali smo dati sve i pobijediti utakmicu kako bismo na pravi način zaključili sezonu, zbog našeg trena i svih nas. Okrećemo novu stranicu, sutra je novi dan, okrećemo se novim ciljevima. Drago mi je da sam se vratio poslije svega što mi se događalo u proteklom razdoblju, a za napadača je najbolje vratiti se na teren pogotkom. Sretan sam i ponosan, pogotovo uzimajući u obzir teško razdoblje kroz koje sam prolazio. Međutim, to je nogomet i katkad se suočiš s preprekama koje moraš preskočiti. Sretan sam i okrećem se Europskom prvenstvu”, rekao je Ante Budimir.