Pobjeda kod Mechelena

Prvijenac Luke Vuškovića u dresu Westerloa, strijelac i Frigan

03.08.2024.

Mladi hrvatski branič Luka Vušković postigao je svoj prvi pogodak za belgijski Westerlo, u drugom kolu tamošnjeg prvenstva, a pobjedu kod Mechelena zapečatio je Matija Frigan.

Nakon odličnog debija, kada je Westerlo pobijedio Cercle Brugge 3:0, Luka Vušković zaigrao je od prve minute i u drugom kolu belgijske lige, na gostovanju kod Mechelena.

Westerlo je poveo u 18. minuti preko Madsena s bijele točke, da bi u 36. minuti upravo Vušković glavom povisio na 2:0. U završnicu se ušlo s vodstvom Westerloa 3:2, a u petoj minuti sudačke nadoknade konačnih 4:2 postavio je Matija Frigan, koji je u igru ušao u 72. minuti dvoboja.

Vušković je odigrao prvo poluvrijeme, a Westerlo s maksimalnih šest bodova zasad vodi na tablici.