Ispisao povijest

Kramarić hat-trickom u prvom kolu Bundeslige osigurao pobjedu Hoffenheimu

24.08.2024.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić izvanredno je otvorio novu sezonu njemačkog nogometnog prvenstva, sa sva tri pogotka za pobjedu svog Hoffenheima.

Hoffenheim je u prvom kolu dočekao novu bundesligašku momčad, Holstein Kiel, a Andreju Kramariću trebalo je samo šest minuta da se upiše u strijelce, realiziravši kazneni udarac za vodstvo domaćina.

Igrala se 37. minuta kada je Kramarić povisio na 2:0, glavom iz blizine na ubačaj Bultera. Gosti su smanjili sredinom nastavka, da bi u 87. minuti Kramarić upotpunio svoj hat-trick i ispisao na semaforu 3:1. Machino je ubrzo pogodio za konačnih 3:2, a Kramarić je zamijenjen na ulasku u sudačku nadoknadu.

Kramarić je ujedno postao i prvi igrač Hoffenheima koji je zabio ili asistirao za najmanje jedan pogodak u osam uzastopnih bundesligaških utakmica, kao i treći igrač u povijesti Bundeslige - nakon Gerda Mullera i Klausa Fischera - koji je čak dva puta postigao tri ili više pogodaka na otvaranju nove ligaške sezone.