Odluka u listopadu

Portugalci u Karlovcu nadjačali Hrvatsku U-21

10.09.2024.

U osmom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine, Hrvatska je poražena od Portugala rezultatom 2:0.

U-21: HRVATSKA - PORTUGAL 0:2 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina G.
Stadion Branko Čavlović - Čavlek, Karlovac.

Sudac: E. Wattelier (Francuska)

Strijelci: 0:1 - Bernardo (50'), 0:2 - Borges (89')

Žuti kartoni: Belcar (84')

Hrvatska: Čavlina, Hrgović, Živković, Vušković, Cvijanović (83' Šotiček), Soldo, Hodža, Vidović (58' Zvonarek), Matković (66' Belcar), Kačavenda (66' Crnac), Ljubičić (58' Ivanović). Izbornik: I. Olić.

Portugal: Soares, Rodrigues, Bras, Quaresma, Gomes, Sousa, Bernardo, Mateus (70' Folha), Sa (74' Araujo), Tomas (70' Mora), Silva (80' Borges). Izbornik: R. Jorge.

Nakon pobjede protiv Farskih Otoka, mladi Vatreni rujansku su reprezentativnu akciju zaključili ugostivši u Karlovcu vodeći Portugal, koji je kući odnio sva tri boda.

Za vodstvo se pobrinuo Bernardo početkom drugog poluvremena, da bi pobjedu zapečatio Borges u završnim minutama dvoboja.

Mlada hrvatska reprezentacija listopadsku završnicu grupne faze kvalifikacija očekuje na trećem mjestu skupine, s bodom manje i utakmicom manje od drugoplasirane Grčke, a igrat će 11. listopada na domaćem terenu protiv Andore te 15. listopada upravo protiv Grčke, također kod kuće.