Igrač utakmice

Sjajni Mateo Kovačić s dva pogotka vodio preokret Cityja

05.10.2024.

Vezni adut Vatrenih Mateo Kovačić bio je junak Manchester Cityja u prvenstvenoj pobjedi protiv Fulhama (3:2).

Fulham je na gostovanju kod Manchester Cityja poveo preko Pereire u 26. minuti, no samo šest minuta poslije na 1:1 izjednačio je Mateo Kovačić, udarcem s desetak metara.

Na samom početku drugog poluvremena, Kovačić je ponovno stupio na scenu: vrlo lijepim pogotkom s ruba kaznenog prostora ispisao je na semaforu 2:1.

U završnici je Doku povisio na 3:1, a Muniz smanjio na konačnih 3:2, pri čemu su i Kovačić i Joško Gvardiol odradili cijeli susret. Kovačić je potom izabran i za najboljeg igrača utakmice. Na tablici Premiershipa drugoplasirani Manchester City zaostaje za vodećim Liverpoolom jedan bod.