Kvalifikacije za Euro U-17

Hrvatska na otvaranju remizirala s Albanijom

09.10.2024.

Mlada hrvatska U-17 reprezentacija otvorila je prvu rundu kvalifikacija za Europsko prvenstvo remijem s Albanijom (1:1).

Izabranici Marijana Budimira poveli su u Tirani autogolom Kurtija u 28. minuti, a rezultat je izjednačio Kulla u 66. minuti.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra 12. listopada protiv Farskih otoka. U drugoj utakmici prvog kola skupine 3 Nizozemska je uvjerljivo svladala Farske otoke (6:0).

ALBANIJA - HRVATSKA 1:1
TIRANA Arena Kombëtare. Sudac: Zorbay Küçük (Turska). Strijelci: 0:1 Kurti (28’-autogol), 1:1 Kulla (66’). Žuti karton: Vogli (Albanija).
ALBANIJA: Huli, Kurti (87’ Nasto), Nuhaj, Cekrezi, Gecaj, Marqeshi (77’ Ramku), Llana, Sheji, Gavelli Sanches (46’ Vogli, 90’ Kthupi), Kulla, Mihana (77’ Shkembi).
HRVATSKA: Grahovac, Pajsar, Mijatović, Jakirović, Kostelac, Smiljanić, Vojvodić, N. Horvat, Jaman (63’ Juričić), Kusanović (63’ Petrović), P. Horvat.